Kubuś Nasze Słoneczko

Blog jest ukazaniem historii naszego kochanego synka Kubusia, chorującego na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne. Chcemy pokazać, że mimo niepełnosprawności Kubusia, często się uśmiechamy i cieszymy z każdego małego postępu osiągniętego wspólnymi siłami.

Turnusy rehabilitacyjne

 • środa, 09 lutego 2011
  • Ośrodki rehabilitacyjne

   Kubuś uczestniczy w kilku turnusach w roku.

   Najcześciej rehabilitujemy się w Zabajce, byliśmy też w 12 dębach, a także na turnusie zorganizowanym przez Instytut Dr Swietłany Masgutowej.

   Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji "Zabajka" w Stawnicy to miejsce w którym znajdujemy fachową rehabilitację, świetnie wykfalifikowaną kadrę, fajną atmosferę i dużo rehabilitacji. Podczas turnusu Kubuś uczestniczy w następujących zajęciach: kinezyterapia, terapia zajęciowa, hipoterapia, dogoterapia, kinezjologia edukacyjna, masaż, terapia logopedyczna, zajęcia metodą Veroniki Sherborne, światłolecznictwo, tonoliza, rotor, magnetostymulacja, muzykoterapia.

    

   12 Dębów Ośrodek Rekreacji i Rehabilitacji w Zaździerzu, to młody ośrodek, który zaskoczył nas pozytywnie swoją profesjonalnością. Dużo rehabilitacji na wysokim poziomie, super warunki i fajna atmosfera. Kuba na tym turnusie korzysta z następujących zajęć: kinezyterapia, terapia w basenie metodą Halliwick, terapia zajęciowa, logopedyczna i pedagogiczna, terapia ręki.

    

   Międzynarodowy Instytut Dr Swietłany Masgutowej. Turnusy organizowane przez Dr Masgutową to intensywny program ustalony nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Organizowane szkolenia i treningi dały nam pewność, że dalsza praca w domu z dzieckiem będzie przez nas dobrze wykonywana. Fachowi terapeuci z otwartym sercem dla wszystkich dzieci, przyjazna atmosfera i dużo bardzo wartościowych terapi. Neurostrukturalna Integracja Schematów Odruchów, terapia taktylna, odruchy twarzy, repaterning, logopeda, odruchy audio-wizualne, atr-terapia. Całe dni wypełnione od godzin rannych do późnego popołunia.

   W tym roku w miarę możliwości finansowych oprócz wymienionych ośrodków, chcielibyśmy również skorzystać z rehabilitacji w ośrodku Michałkowo w którym jest bardzo dużo rehabilitacji ruchowej, której Kuba baardzo potrzebuje. Planujemy także mini turnus w Ośrodku "Mały Książe" w Koszalinie, który zapewnia terapię intelektualną.

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   karolinarydzinska
   Czas publikacji:
   środa, 09 lutego 2011 17:16

Kalendarz

Lipiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Zakładki

Kanał informacyjny