Kubu¶ Nasze Słoneczko

Blog jest ukazaniem historii naszego kochanego synka Kubusia, choruj±cego na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne. Chcemy pokazać, że mimo niepełnosprawno¶ci Kubusia, często się u¶miechamy i cieszymy z każdego małego postępu osi±gniętego wspólnymi siłami.

Aktualno¶ci

 • sobota, 30 marca 2013
  • ~~~

    

   Zdrowych, pogodnych ¦wi±t Wielkanocnych, 

   pełnych wiary, nadziei i miło¶ci.

   Radosnego wiosennego nastroju,

   serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

   Wesołego Alleluja!


   Wesołych ¦wi±t

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   karolinarydzinska
   Czas publikacji:
   sobota, 30 marca 2013 14:33
 • poniedziałek, 25 marca 2013
  • Problemy ze snem

   Niby Kuba ma je od zawsze, ale ostatnio jest znów gorzej.

   Już po wybudzeniu ze ¶pi±czki farmakologicznej na OIOMie, Kuba gło¶no domagał się noszenia na rękach i bujania. Po powrocie do domu nadal kontynuowali¶my ten proces. Doszło do tego, że mieli¶my nocne dyżury podczas których zamiennie nosili¶my młodego na rękach. Wykończeni tym stanem przekonali¶my synka do zasypiania w wózku. I tak przez ok 3 lata bujany w nocy, jako¶ dawał pospać choć kilka godzin. Kiedy wózek zrobił się za mały, trzeba było zmienić koncepcję. Postanowili¶my spróbować jak to będzie kiedy Kuba będzie zasypiał bez bujania. Przepłakałam z nim kilkana¶cie nocy, aż w końcu zrozumiał, że płaczem nie wymusi już bujania. Od tamtej pory zacz±ł zasypiać sam. Budzi się kilka razy w nocy, ale wystarczy, że zmienimy mu pozycję i które¶ z nas położy się obok niego. 

   Ale od czterech nocy jest znów gorzej. Nie może zasn±ć, kiedy już się uda, szybko się wybudza i najczę¶ciej płacze. Nie wystarcza zmiana pozycji, ani przytulenie. Mam nadzieję, że to na zmianę pogody, albo na przyj¶cie wiosny... Jako¶ to musimy razem przetrwać.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Problemy ze snem”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   karolinarydzinska
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 25 marca 2013 11:20
 • niedziela, 10 marca 2013
 • niedziela, 10 lutego 2013
  • Mistrzostwo ¶wiata!

   Jeste¶my już tydzień po feriach. Wolne dni spędzali¶my głównie odpoczywaj±c, musieli¶my też wyleczyć przeziębienie. Po dwóch tygodniach Kuba był jak nowy. Wspaniale rozpocz±ł nowy semestr, przywitał ciocię ogromnym u¶miechem i chęci± do wspólnej zabawy. Po krótkiej przerwie Kubu¶ wrócił także na rehabilitację. I na tym polu zadziwił nas najbardziej. Na czwartkowej rehabilitacji pokazał to na co czekali¶my baaaardzo długo. Pokazał, że jak się chce to można, można z niewielk± asekuracj± stan±ć. To było niesamowite, pełne skupienia oczy, zebranie się w sobie i już- stoję! Do tej pory Kuby pionizacja była możliwa tylko przy pomocy Baffina, który podtrzymywał go z każdej strony. Teraz musimy wykorzystać moment i czę¶ciej podejmować próby samodzielnego stania. 

    

   stoję

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Mistrzostwo ¶wiata!”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   karolinarydzinska
   Czas publikacji:
   niedziela, 10 lutego 2013 15:03
 • czwartek, 17 stycznia 2013
  • Kontrolna wizyta u neurologa

   Dzi¶ byli¶my na kontrolnej wizycie u neurologa. Kuba kompletnie nie przej±ł się tym faktem. Już pobudka wskazywała na to, że ma w nosie jakiekolwiek wyjazdy. Postanowił odespać kilka ¶rednio przespanych nocy. Ale my się nie poddali¶my, przez sen zjadł ¶niadanie i wyruszyli¶my w drogę. Po godzinnej podróży, dotarli¶my na miejsce. Liczyli¶my, że synek się obudzi, ale nic z tego dalej spał. Na szczę¶cie lekarz wcale się tym nie przej±ł. Zbadał Kubę, wydał zalecenia, wypisał potrzebne nam skierowania i zakończył wizytę. Kolejna za 10 miesięcy :).

   W tym miesi±cu zakończyli¶my maraton wyjazdowo- lekarzowy.  Zostaj± tylko wyjazdy na rehabilitację.


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   karolinarydzinska
   Czas publikacji:
   czwartek, 17 stycznia 2013 17:47
 • wtorek, 15 stycznia 2013
  • Ulotki 1 %

   Dzi¶ dostali¶my zamówione w drukarni ulotki dotycz±ce 1 % dla Jakuba. Je¶li kto¶ chciałby nam pomóc w rozdaniu ulotek w¶ród swojej rodziny, znajomych, przyjaciół, czy w miejscu pracy, proszę piszcie na maila jakub.blog@onet.pl. Za każd± pomoc będziemy bardzo wdzięczni.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   karolinarydzinska
   Czas publikacji:
   wtorek, 15 stycznia 2013 16:50