Kubu¶ Nasze Słoneczko

Blog jest ukazaniem historii naszego kochanego synka Kubusia, choruj±cego na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne. Chcemy pokazać, że mimo niepełnosprawno¶ci Kubusia, często się u¶miechamy i cieszymy z każdego małego postępu osi±gniętego wspólnymi siłami.

Aktualno¶ci

 • poniedziałek, 14 marca 2011
  • Wizyta u neurologa.

   Dzisiaj byli¶my na kolejnej, umówionej już pół roku temu wizycie u naszego Pana neurologa. Wizyta przebiegła według zamierzeń, Kuba był bardzo dzielny, u¶miechał się cał± buzi± do lekarza. Dostali¶my wszystkie niezbędne skierowania i za¶wiadczenia. Pan doktor potwierdził słuszno¶ć naszych starań, zgodził się z tym co zaleciła nasza fizjoterapeutka, intensywne i regularne wizyty w poradni rehabilitacyjnej oraz wyjazdy na specjalistyczne turnusy to jest nasz plan pracy na następne pół roku (do następnej wizyty u neurologa). Czyli bez większych zmian.

   Wyjazd zaj±ł nam aż 6 godzin. Przyjechali¶my nieco zmęczeni, ale to jest nieważne, najważniejsze jest to że udało się wszystko załatwić.

   To nie koniec naszych wyjazdów w tym tygodniu. Jutro i w czwartek na ćwiczenia, w ¶rodę wyjazd do poradni rehabilitacyjnej oddalonej od naszego miejsca zamieszkania o 120 km.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   karolinarydzinska
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 14 marca 2011 19:01
 • ¶roda, 09 marca 2011
 • poniedziałek, 28 lutego 2011
  • Jednak wrócili¶my do domu

   W pi±tek wczesnym rankiem(5.30) wyjechali¶my do Szpitala w Poznaniu. Miesi±c wcze¶niej dostali¶my skierowanie na oddział od lekarza endokrynologa. Jechali¶my z dusz± na ramieniu, gdyż nie było wiadome, jak długo na oddziale mieliby¶my zostać. Co prawda miałam zapewnienia Pani Dr, która Kub± miała się opiekować, że będzie się strała, aby wszystkie badania wykonać w jednym dniu, no ale nigdy nie wiadomo co wypadnie... .

   Ale na szczę¶cie zapewnienia Pani Doktor się potwierdziły i dzięki niej i przesympatycznym pielęgniarkom, które bardzo sprawnie i serdecznie zajęły się Kubusiem, udało się wszystkie badania wykonać w 4 godziny. Wypis wraz z wynikami zostanie przesłany poczt± za ok 6 tygodni. Z wynikami mamy się udać do lekarza kieruj±cego nas do szpitala, ale to za jaki¶ czas.

   Kuba w szpitalu zachował się na medal. Można powiedzieć, że przespał cały pobyt. Otwierał oczy kiedy działo się co¶ denerwuj±cego go , np. założenie wenflonu, chwilkę grymasił i zasypiał dalej. Obudził się przed ostatnim badaniem, obsypał pielęgniarki swoim u¶miechem, poczym zjadł ¶niadanko i pojechali¶my do domu.

   A tym czasem powoli trwaj± przygotowania do wyjazdu na turnus. Muszę uzupełnić braki w ubiorze Kuby, nasz mały bohater ro¶nie jak na "drożdżach" .

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   karolinarydzinska
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 lutego 2011 15:35
 • pi±tek, 18 lutego 2011